zaręczyny
Porady

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Moment zaręczyn to jedna z wyjątkowych chwil w relacji zakochanych. Nawet dzisiaj, w czasach, kiedy śluby nie są już tak samo popularne i wymagane do wspólnego życia w harmonii i szczęściu, zaręczyny wzbudzają ogrom pozytywnych emocji. Jednakże samo przygotowywanie się do tego wydarzenia może przysporzyć wiele stresu i niepewności, co najczęściej spoczywa na barkach mężczyzn. Muszą oni niejednokrotnie zaplanować odpowiednie miejsce do zadania „tego wyjątkowego pytania”, wybrać estetyczną stylizację na ten wyjątkowy dzień, ale przede wszystkim muszą oni zdecydować, jaki pierścionek zaręczynowy podarują swojej wybrance serca. A to naprawdę niełatwe zadanie. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile stereotypów zdążyło się namnożyć na ten temat. W tym artykule dowiesz się, czym kierować się podczas zakupu pierścionka zaręczynowego. Spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować Cię do tego prawdziwie wyjątkowego momentu. 

Pierścionek zaręczynowy – ile powinien kosztować?

Zakup pierścionka zaręczynowego wiąże się przede wszystkim z zaplanowaniem kwestii finansowych. Jednym z najpopularniejszych stereotypów w tej kwestii jest opinia, że taki pierścionek powinien kosztować tyle, ile wynosi równowartość trzech pensji przyszłego narzeczonego. Miało się to wiązać z posiadaniem umiejętności oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. W dzisiejszych czasach wydaje się to jednak niemałą przesadą, biorąc pod uwagę rosnącą inflację i kryzys gospodarczy. Warto też wiedzieć, że kiedyś kamienie szlachetne, chętnie wybierane do biżuterii, były o wiele droższe, gdyż nie było szansy na ich pozyskiwanie metodami laboratoryjnymi. Dzisiaj, klasyczny pierścionek z diamentem można kupić w o wiele atrakcyjniejszej cenie, gdyż większość sklepów jubilerskich korzysta z tzw. diamentów hodowlanych. Ich wygląd zewnętrzny nie jest do odróżnienia od diamentu wydobywanego, a jest to z pewnością zakup sprawdzonego produktu.

Jeśli więc zastanawiasz się, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, to być może najlepszym rozwiązaniem będzie przedyskutowanie tego z przyszłą narzeczoną. Poznasz jej indywidualne preferencje i będziesz mógł odpowiedzieć na jej potrzeby. Dobrze jest zrobić to dużo wcześniej przed planowanymi zaręczynami, aby móc zaskoczyć partnerkę.

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy? Kilka wskazówek 

Skoro omówiliśmy już newralgiczne sprawy finansowe związane z zaręczynami, to teraz warto skupić się na kwestiach estetycznych. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak szeroki wybór pierścionków zaręczynowych masz do swojej dyspozycji – ogrom produktów może dosłownie oszołomić i zdezorientować. Zacznij więc od podstawowych informacji, takich jak to, jaki typ kruszcu preferuje Twoja wybranka serca. Zajrzyj dyskretnie do jej pudełeczka z biżuterią i zaobserwuj, czy w jej biżuterii dominuje złoto, czy srebro. To najczęstsze wybory wśród pań. Do swojej dyspozycji masz jeszcze mniej popularne opcje takie jak: białe złoto, czarne złoto i różowe złoto. Dopasowanie pierścionka zaręczynowego do większości świecidełek zapobiegnie niezręcznemu zastanawianiu się, jak nosić pierścionek zaręczynowy, aby pasował do reszty biżuterii. Jeżeli zaś chodzi o rodzaj kamienia, doskonałym i niezwykle romantycznym pomysłem będzie dopasowanie go do koloru oczu partnerki. Niebieski szafir, zielony szmaragd, czarny diament to tylko kilka propozycji, które nawiązują do najpopularniejszych koloru oczu. Z pewnością partnerka będzie wniebowzięta!

Kilka słów na podsumowanie

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak wybrać pierścionek zaręczynowy i przysparza Ci to wiele niepokoju i obaw, pomyśl sobie o momencie, kiedy Ona powie Ci magiczne „tak”. Wyobraź sobie jej zaskoczenie, radość i wzruszenie. To będzie naprawdę magiczna chwila i nie tylko dlatego, że ofiarujesz jej biżuterię, ale dlatego, że złożycie sobie pewną obietnicę – dozgonnej miłości i lojalności. Później będzie jedyne wesołe zastanawianie się, jak nosić pierścionek zaręczynowy, aby nigdy się z nim nie rozstawać!