samochód
Porady

Popularne metody zmiany koloru samochodu

Oklejanie samochodów wykonuje się zwykle w celach promocyjnych, takich jak reklama lub branding. Można je również wykorzystać do stworzenia nowego wyglądu istniejącego samochodu. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów zmiany koloru samochodu, a ceny różnią się w zależności od rodzaju i złożoności wybranego wzoru oklejenia. Oklejanie aut Gdańsk pomoże Ci zmienić kolor na taki, jaki sobie wymarzysz. Ma to również na celu uatrakcyjnienie wyglądu pojazdu i wyróżnienie go na tle innych. Car wrapping to usługa, która służy do zabezpieczenia wykończenia pojazdu i nadania mu dodatkowej warstwy ochrony. Tworzy barierę ochronną przed brudem, kurzem i zarysowaniami. Oklejanie samochodów to dobra inwestycja w przypadku pojazdów podatnych na zarysowania i uszkodzenia. Jeśli szukasz sposobu na zabezpieczenie lakieru samochodu i nadanie mu dodatkowej warstwy ochrony, warto poszukać oklejanie samochodów Gdańsk.

Folia na samochód — co to jest i przed czym chroni.

 

Car wrapping polega na oklejaniu samochodu specjalną folią. Dzięki niej można zmienić kolor samochodu, ale nie tylko. Ma to również zastosowanie w zabezpieczeniu przed zarysowaniami i otarciami parkingowymi. Chroni także przed zabrudzeniami, owadami, pyłkami, środkami chemicznymi do czyszczenia pojazdu i co najważniejsze promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie i pogorszenie wyglądu lakieru. Dodatkowo nadaje efekt hydrofobowy, który daje przyjemny efekt dla oka. Jej trwałość to ok. 10 lat.

Lakierowanie samochodu — czy jest dobre?

 

Jest to starszy sposób zmiany koloru samochodu, co nie oznacza, że jest zły. Na początku pojazd zostaje wyczyszczony z zabrudzeń za pomocą wody ze specjalnym detergentem. Kolejnym krokiem jest usunięcie tłustych zanieczyszczeń. Jednym z bardziej czasochłonnych zadań przy tym sposobie zmiany koloru lakieru jest wypełnienie nierówności, czyli zarysowań głębokich. Następnie specjalista przystępuje do szlifowania. W końcu można nałożyć podkład, czasami wymagane więcej warstw niż jedna. Po tych czynnościach czas na lakier (ilość warstw zależna od potrzeb samochodu). Ostatecznie polerowanie lakieru.

Guma w sprayu — nie tylko na uszkodzone elementy karoserii

 

Wykorzystywana zazwyczaj do lakierowania uszkodzonych elementów pojazdu lub felg. Natomiast ma możliwość stosowania również w celu zmiany koloru samochodu. Jedna z łatwiejszych metod, a co ważne całkiem szybka. Chroni przed warunkami atmosferycznymi oraz zimą, gdy na ulice jest sypana na przykład sól. Przede wszystkim trwała metoda, na której nie pojawiają się uszkodzenia. Oczywiście jej dobry wygląd jest zależny od warunków, w jakich jest trzymane auto. Wielu producentów szacuje trwałość takiego rozwiązania na ponad 10 lat.

Jaki sposób zmiany koloru samochodu jest najlepszy?

 

Podsumowując car wrapping to usługa, która zabezpiecza wykończenie pojazdu i daje mu dodatkową warstwę ochrony. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów zmiany koloru samochodu, a ceny różnią się w zależności od wariantu i złożoności wybranego wzoru oklejenia. Oklejanie samochodów w Gdańsku pomoże Ci uzyskać wymarzony kolor auta.