meble
Porady

Jakie meble do salonu?

Salon można uznać za jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Domownicy zazwyczaj spędzają w nim większość czasu, ponieważ ta przestrzeń służy do wypoczynku. Z tego powodu powinieneś wybrać jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne meble. Muszą być nie tylko stylowe, ale też bardzo wygodne, by spędzanie czasu w salonie było czystą przyjemnością. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wielofunkcyjność – szczególnie w przypadku sofy lub kanapy, by zawsze mieć możliwość przenocowania swoich gości w przypadku braku pokoju gościnnego.

Meble do salonu o nowoczesnym charakterze — wybór kanapy

Kanapa jest głównym punktem salonu. Przede wszystkim zwróć uwagę na jej wygodę i funkcjonalność, a nie tylko wygląd. Duża część osób swego czasu decydowała się na modele w bardzo jasnych kolorach, które wyglądają niezwykle elegancko, ale niestety tylko po zakupie. Szczególnie jeśli masz w domu małe dzieci lub zwierzęta. Wybierz kanapę łatwą w czyszczeniu oraz w kolorze, który nie będzie od razu zdradzał delikatnych zabrudzeń. Do tego dochodzi komfort również stanowiący bardzo ważną kwestię. W sytuacji, jeśli nie masz na nią zbyt wiele miejsca, dobrym wyjściem będzie zrezygnowanie z podłokietników.

Jakie meble do salonu to najlepsze rozwiązanie? Większe gabaryty

Narożnik większości osób kojarzy się z ciężkim meblem, który zajmuje dużo miejsca. Na szczęście nowoczesne meble do salonu prezentują nowe, bardziej kompaktowe rozwiązania. Tym samym da się znaleźć narożniki o nieco mniejszych gabarytach. Wybrany model może być więc lżejszy i mniej toporny, jednocześnie spełniając w pełni swoją funkcję. Wybór tego rodzaju mebla wypoczynkowego da gwarancję komfortu oraz pozwoli zarówno Tobie, rodzinie, jak i gościom rozsiąść się wygodnie, zrelaksować.

Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Można zaliczyć do nich obniżoną tolerancję na nieco mniej ustawne pokoje. Sprawia to, że niektóre osoby mogą mieć kłopot ze wkomponowaniem go w resztę wyposażenia. Warto wnikliwie przejrzeć oferty różnych producentów, by dobrać odpowiednie wymiary swojego wymarzonego mebla do salonu. Spokojnie można znaleźć takie, których szerokość nie przekracza dwóch metrów, dlatego nawet mieszkania z mniejszą przestrzenią dają szansę na ustawienie niezwykle wygodnego, a zarazem funkcjonalnego narożnika. Mnóstwo stylowych rozwiązań można odnaleźć na stronie  https://kbfmeble.pl/ gdzie znajdują się nie tylko estetyczne modele, ale także pasujące do zróżnicowanych pomieszczeń.

Meble do salonu w ciemniejszych kolorach — kiedy się na nie zdecydować?

Zanim jednak wybierzesz idealny narożnik lub kanapę, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, kto będzie głównie korzystał z mebli. Pomoże to znaleźć rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta, zwróć przede wszystkim swoją uwagę na to, w jaki sposób można usuwać zabrudzenia z materiału i czy jest to łatwe zadanie. Dlatego jeśli decydujesz się na konkretny mebel — zapoznaj się ze sposobami czyszczenia mebla. Kanapa lub narożnik mogą być piękne, ale szybko stracą swój urok, jeśli zaczną pojawiać się na nich nieestetyczne plamy. Z kolei jeśli pokój dzienny ma pełnić rolę reprezentacyjną i tym samym często przyjmowani są w nim ważni goście, kanapa również powinna spełniać funkcję reprezentacyjną. Ciemne meble sprawdzą się w przypadku większych salonów, ponieważ meble w głębokich kolorach nie będą wówczas sprawiać, że pokój wyda się optycznie mniejszy.

Jakie meble do małego salonu?

Nie tylko kanapa jest ważna w salonie, ale również inne meble. Do małego salonu sprzęty powinny być przede wszystkim jasne, ponieważ ciemne optycznie pomniejszą pokój, czego zdecydowana większość domowników chce uniknąć. Poza tym warto zastosować się do powyższej rady i wybierać meble nieco mniej obszerne — przykładowo narożnik bez podłokietników.

Wszystkie meble powinny być maksymalnie pojemne, by umożliwić dobrą organizację w szufladach i ograniczyć konieczność dokupowania kolejnych szafek. Zajmują cenne miejsce, które w salonie jest bardzo istotne. Nie zapominaj przy tym o swoich osobistych preferencjach — moda przemija bardzo szybko, więc stawiaj na uniwersalność oraz funkcjonalność.