Budownictwo

Gdzie wynająć rusztowanie w Opolu?

Prace budowlane lub remontowe często wiążą się z koniecznością działania na większej wysokości. Czasami wystarczy drabina, dzięki której możesz wejść wyżej i tam wykonywać stosowne prace. Drabina jednak ma duży minus – stojąc na niej trudno wykonać wiele prac, bowiem musisz bowiem choć jedną ręką się jej trzymać. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest rusztowanie. Można je rozłożyć w koniecznym miejscu, wejść na nie i na wysokości swobodnie pracować. Oczywiście kupowanie rusztowania tylko po to, by wykorzystać je do jednego remontu czy budowy, nie ma sensu. Jego zakup bowiem wiąże się z dość dużym wydatkiem. O wiele lepszą opcją jest wynajem rusztowań. Konstrukcję możesz wynająć na określony czas, a po zakończeniu prac po prostu je oddać.

Ile kosztuje wynajęcie rusztowania w Opolu?

Za wynajem rusztowania możesz zapłacić zarówno kilkadziesiąt złotych jak i dużo więcej. Wszystko zależne jest od tego, na jak długo potrzebne będzie Ci rusztowanie, jakiego jest rodzaju i ile jego elementów jest potrzebne. Przed wynajmem rusztowania musisz więc wiedzieć, na jakiej wysokości chcesz pracować i na jakiej długości – na przykład ściany. Oczywiście zawsze można wynająć wąskie rusztowanie i w razie konieczności je przestawiać, najczęściej jednak wiąże się to z koniecznością jego rozbierania od początku do końca i montowania w nowym miejscu. Jest to oczywiście czasochłonne, niełatwe i często przedłuża czas wynajmu rusztowania, jego złożenie i rozstawienie w nowym miejscu może bowiem zająć nawet kilka godzin, szczególnie gdy zajmuje się tym jedna osoba.

Za wynajem rusztowań Opole płaci się ustaloną stawkę lub określoną opłatę za dobę wynajmu. Jeśli – na przykład – doba wynajmu danego rusztowania kosztuje 50 złotych, za tygodniowy zapłacisz 350 złotych. Aby oszczędzić pieniądze, zawsze więc warto zaplanować wynajem rusztowań. Wynajmuj rusztowanie tylko na czas, gdy rzeczywiście jest potrzebne. Wszelkie przestoje w pracy – wynikające na przykład z konieczności oczekiwania na materiały czy fachowca – podniosą koszt wynajmu rusztowania, a więc i koszty remontu lub budowy.

Transport rusztowania

Zastanawiasz się, jak przewieźć wynajęte rusztowanie na miejsce budowy lub remontu? To dobrze. Nie każda firma bowiem oferuje oprócz usługi wynajmu także transport rusztowania. Niektóre też za przewiezienie rusztowania pobierają dodatkowe i znaczne opłaty. Zanim wynajmiesz rusztowanie, upewnij się co do możliwości dostarczenia pod wskazane miejsce i dopytaj o koszty takiego transportu. Profesjonalne firmy zajmujące się wynajmem rusztowań, posiadają odpowiedni transport, a wynajem rusztowań zawsze wiąże się z u nich z dowożeniem wszystkiego na miejsce. Na transport nie trzeba oczekiwać zbyt długo. Dociera zawsze na czas. Rusztowanie dowożone jest w ustalonym dniu, a nawet godzinie. Przykład oferty wartej rozważenia znajduje się na stronie interget.pl. Oczywiście transport na terenie Opola lub dowiezienie rusztowania gdzieś niedaleko nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wiele jednak zależy od tego jak wiele elementów jest do przewiezienia i na jaki czas wynajmiesz rusztowanie.

Składanie i rozkładanie rusztowania

Niewielkie rusztowanie z powodzeniem zmontujesz samodzielnie. Większe, które trzeba zakotwiczyć w ścianie i odpowiednio złożyć, dbając o to, by zachowywało pion i poziom, to już trudniejsze zadanie. Wynajmując rusztowanie w firmie Intergret nie będziesz mieć z tym problemu. Zarówno złożeniem, jak i rozłożeniem rusztowania zajmą się pracownicy firmy, a Ty będziesz pewność, że jest postawione właściwie, a praca na mim jest w pełni bezpieczna. To bardzo ważne. Rusztowanie powinno bowiem być tak złożone i zamontowane, by bezpiecznie na nim się poruszać, pracować, wchodzić na nie i schodzić. Wynajmując rusztowanie, możesz zdecydować się na takie, które jest wyposażone w schodki i poręcze. Wchodzenie na nie i poruszanie się po nim będzie dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze. Wynajem rusztowań ma sens. Z rusztowaniem, wszelkie prace na wysokościach wykonasz szybciej i łatwiej.