Budownictwo

Gdzie kupić rusztowanie w Opolu?

Wysokiej jakości rusztowania stanowią niezwykle istotny element, który niezbędny jest do prowadzenia prac remontowych i budowlanych na wysokościach. Pozwalają one na bezpieczną i efektywną pracę nawet przy bardzo wysokich konstrukcjach.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów rusztowań. Każde z nich ma swoje konkretne zastosowania i funkcje, dlatego należy zwracać uwagę na ich przeznaczenie podczas dokonywania wyboru.

Wiele osób zastanawia się: skąd wziąć odpowiednie rusztowanie, które spełni wszystkie nasze potrzeby? Istnieje kilka możliwości, jednak jeśli prowadzisz firmę, w której rusztowanie wykorzystywane jest często, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jego kupno niż wypożyczanie za każdym razem, kiedy będzie ono potrzebne.

Zanim omówimy sobie możliwości zakupu rusztowań, warto najpierw przyjrzeć się ich rodzajom. Dzięki temu będzie wiadomo, co dokładnie jest potrzebne.

Jakie rusztowania można kupić?

Na to, jakie rusztowanie wybierzesz, ma wpływ to, do czego planujesz go użyć. Jedną z popularniejszych i zarazem mniejszych konstrukcji jest tzw. rusztowanie warszawskie. Wykorzystywane w pracach budowlanych, tynkarskich, konserwatorskich itp. Dzięki niewielkim rozmiarom jest bardzo łatwe w transporcie i można je używać zarówno do prac wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Każdy pojedynczy moduł składa się z dwóch pionowych rur, które połączone są ze sobą dwiema cieńszymi. Łączenia czopowe, które zastosowano w tym przypadku, nie wymagają użycia śrub i znacznie przyspieszają montaż.

Kolejne z dostępnych rusztowań to tzw. konstrukcje rurowo-złączkowe. Składa się je ze stalowych rur, specjalnych złącz (krzyżowych, wzdłużnych lub obrotowych), desek bortnicowych, płyt pomostowych, a także drabinek przystawnych. Główną zaletą takiego rusztowania jest możliwość wykorzystania go przy niemal każdym rodzaju prac, natomiast minusem jest tutaj czas potrzebny do jego rozłożenia i ustawienia.

Można także nabyć specjalne rusztowanie ramowe. Składa się je z płaskich ram wykonanych z prefabrykatów. Cała konstrukcja jest stabilna dzięki specjalnym pomostom oraz elementom, które przymocowane są do ramy przy użyciu specjalnych uchwytów. Jego ogromnymi zaletami są łatwość i szybkość montażu, a także możliwość zainstalowania specjalnych barierek, które zwiększają bezpieczeństwo.

Czasem istnieje potrzeba szybkiego przemieszczenia rusztowania z jednego miejsca w drugie. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się rusztowanie przejezdne. Najczęściej jest to rusztowanie wieżowe, u którego podstawy zainstalowane zostały koła, dzięki którym możliwa jest szybka zmiana jego położenia. Po ustawieniu w odpowiednim miejscu, stawia się je na specjalnych stopach, które odciążają kółka.

Ostatnią grupą rusztowań są tzw. systemowe. Buduje się je z modułów, w których połączenia rygli i stężeń występują w stałych punktach, które rozstawione są w regularnych odstępach. Rozstawienie takiego rusztowania zajmuje co prawda dużo czasu, jednak sposób, w jaki jest ono skonstruowane, pozwala na dopasowanie go do dowolnej, nawet najbardziej skomplikowanej formy budynku.

Jak widać, na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów rusztowań. Każde z nich ma swoje konkretne zastosowanie, a teraz, kiedy już wiadomo jakie typy można wybrać, łatwiej będzie znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Sprzedaż rusztowań – Opole

Mając wiedzę dotyczącą rodzajów rusztowań, możemy wybrać takie, które najbardziej odpowiada naszym potrzebom. W Polsce mamy wiele firm, które zajmują się sprzedażą rusztowań. Opole jest siedzibą jednej z nich – firmy interget.pl. To właśnie tam można kupić różnego rodzaju rusztowania wysokiej jakości, dzięki którym wykonywanie jakichkolwiek prac na wysokościach będzie zdecydowanie łatwiejsze i szybsze. Jeśli potrzebujesz naprawdę dobrego rusztowania, to powinieneś zgłosić się właśnie tam. Pracujący tam specjaliści z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące produktów, a także posłużą dobrą radą, jeśli nie będziesz wiedzieć, co powinieneś wybrać.