asystentka
Porady

Ile kosztuje wirtualna asystentka?

Na rynku pracy wciąż znajdujemy coraz ciekawsze stanowiska, które dają wiele możliwości. W ostatnim czasie personalna asystentka jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w wielu firmach. Przyjrzyjmy się temu, jak wygląda cennik takiej specjalistki i na czym polegają jej zadania. Faktem jest, że praktycznie każdy przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z usług tego typu. To duże udogodnienie zwłaszcza w działaniach biurowych. Ile kosztuje wirtualna asystentka?

Wirtualna asystentka – cennik

Jeśli chodzi o ceny usług wirtualnej asystentki, są one różnorodne. Nie da się zatem jednoznacznie określić, ile zapłacimy za pomoc takiej osoby. Wiele zależy od stawki danej specjalistki, wykonywanych zadań i oczekiwań firmy.

Praca w tym wypadku również może być różna. Na początku ten zawód wiązał się z przeniesieniem kompetencji asystentki biurowej do wirtualnego świata. Z takiej opcji chętnie korzystają firmy, które pracują w trybie zdalnym lub poszukują osoby na mniej niż cały etat. Z czasem jednak pojęcie wirtualnej asystentki znacznie się rozwinęło.

Aktualnie jest to osoba, która pomoże nam w różnych sytuacjach. W efekcie powstały asystentki od social mediów, tworzenia blogów, marketingu, sprzedaży, czy copywritingu. Jeśli ktoś wybiera ten zawód, może być specjalistą w jednym zakresie lub w licznych obszarach.

Personalna asystentka

Pamiętajmy o tym, że personalna asystentka powinna być sumienna, komunikatywna, dokładna i zaangażowana w swoją pracę. Mile widziana jest znajomość języka obcego. Praca tego typu ma specyfikę pracy jako freelancer. Bardzo często wirtualne asystentki prowadzą swoje firmy i świadczą liczne usługi na rzecz klientów.

Trzeba mieć na uwadze odpowiedzialność personalnej asystentki i zdolności interpersonalne. W takiej sytuacji nie trzeba ukończyć specjalnych studiów, przy czym osobie na takim stanowisku przydają się kursy. Ponadto taka specjalistka ma własny sprzęt do pracy oraz różnorodne oprogramowanie. 

Wirtualna asystentka – stawki

Jak już wiemy, stawki wirtualnych asystentek są bardzo różnorodne. Wszystko zależy głównie od zakresu obowiązków. Czym zajmuje się taka osoba? Jeśli pracuje w obszarze administracyjnych zadań, sprawuje kontrolę nad obiegiem dokumentacji w firmie. Zazwyczaj są to czynności związane z pracą sekretarki, a więc:

  • wystawianie faktur,
  • odpisywanie na maile,
  • kontakt z działami w firmie itp. 

Przykładowo specjalistka od social media odpowiada za prowadzenia kont klienta na różnych portalach społecznościowych. W tym wypadku zakres obowiązków obejmować może tworzenie kampanii promocyjnej, publikację postów, przygotowanie contentu i dodawanie filmików. W tej profesji niejednokrotnie przydają się umiejętności copywriterskie.

Ceniona jest także praca wirtualnej asystentki do spraw sprzedaży lub marketingu. Jej zadaniem jest zwiększenie sprzedaży firmy i pomoc w stworzeniu skutecznej strategii.

Ile kosztuje wirtualna asystentka?

Ile kosztuje wirtualna asystentka? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Faktem jest, że zazwyczaj taka specjalistka pracuje na własnej działalności gospodarczej. Jej wynagrodzenie jest uzależnione od zakresu obowiązków i posiadanych kompetencji. Co ciekawe, zazwyczaj za pomoc asystentka bierze od 30 do 50 zł netto za roboczogodzinę.

Nie zapominajmy o formach rozliczenia za dany projekt. Wtedy trzeba oszacować, ile zajmie dane zlecenie i jaka będzie jego cena. Wirtualne asystentki znające obce języki mogą poszukiwać klientów nawet w innych krajach. To sprawia, że wynagrodzenie jest wyższe i może sięgać do 200 zł netto. Przed wybraniem ostatecznych usług warto zapoznać się z cennikiem wirtualnej asystentki. Rozwiązań istnieje tak wiele, że każda firma powinna znaleźć coś dla siebie.

Jeśli chodzi o wirtualną asystentkę, cennik to pojęcie wzbudzające zainteresowanie wśród wielu przedsiębiorców. Stawki mogą być różne – w zależności od danego projektu lub za godzinę. Pamiętajmy o tym, że usługi personalnej asystentki mogą obejmować niezwykle szeroki obszar. Postawmy na taki zakres, który z pewnością spełni nasze oczekiwania.