Porady

Sposoby na transport fortepianu — przewodnik

Fortepian to jeden z cięższych elementów wyposażenia muzycznego. Przenoszenie go może być dość trudne i czasochłonne. Ten przewodnik przedstawia kilka najlepszych praktyk w transporcie fortepianu, abyś się upewnił, że jest prawidłowo wykonywany. Przenoszenie fortepianu wymaga dwóch osób, najlepiej dwóch silnych osób z doświadczeniem w przenoszeniu fortepianu, które stoją po obu stronach instrumentu i podnoszą go z ziemi, trzymając instrument głową w kierunku przenoszenia. Kiedy nosisz fortepian, powinieneś trzymać je pod przednimi nogami instrumentu, a nie tylnymi, ponieważ zapewni ci to największą kontrolę nad instrumentem podczas podnoszenia go do pojazdu. Aby ułatwić pracę, zdemontuj każdą możliwą rzecz. Każdy odjęty kilogram to ułatwienie, dzięki temu sprawniej przebiegnie praca.

Jak bezpiecznie przenieść fortepian z punktu A do punktu B?

Fortepian to mebel trudny do przeniesienia. Jest ciężki i duży, co utrudnia samotne poruszanie się dwóm osobom. Może również uszkodzić niektóre powierzchnie, jeśli nie będzie transportowany z ostrożnością.

Istnieje kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas przenoszenia fortepianu:

  • Zachowaj spokój i dobrze się zastanów, zanim zaczniesz poruszać fortepianem. Nie chcesz zranić się lub uszkodzić fortepianu w sposób, który uczyniłby go bezużytecznym? Wybierz odpowiedni dzień na przeniesienie fortepianu. Najlepiej staraj się unikać przenoszenia fortepianu w gorące lub wilgotne dni.
  • Staraj się nie spieszyć podczas podnoszenia instrumentu.
  • Nie podnoś przedniej części szafki, opierając się na przednich nogach, ponieważ może to spowodować uszkodzenie.
    Dwa rodzaje transportu fortepianów to:
  • Kołyska – jest przeznaczona do przenoszenia fortepianu na miejscu lub transportu ich pojazdem. Posiada chowane kółka z tyłu ułatwiające poruszanie się. Jest przeznaczony do obsługi dużych instrumentów, takich jak fortepiany. Kołyska może być używana zarówno do wysyłki krajowej, jak i międzynarodowej.
  • Platforma – składa się z dwóch lub więcej sekcji, które można przesuwać razem lub oddzielnie. Konstrukcja obejmuje piastę, która zapewnia połączenie platformy z podłogą, co umożliwia łatwe przenoszenie na konwencjonalnych stojakach podnośnikowych, ręcznie lub elektrycznie za pomocą układu hydraulicznego.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego transportu

Ważne jest, aby podczas transportu zachować środki ostrożności, aby nie uległo uszkodzeniu.
Istotne jest także, aby transportować instrument w odpowiednim etui i umieścić je w zadaszonym miejscu podczas transportu. Ponadto warto również rozważyć umieszczenie wyściółki wewnątrz obudowy.
Najpierw musisz znaleźć bezpieczne miejsce dla swojego fortepianu, w którym będzie Ci łatwo się poruszać. Sprawdź wielkość przestrzeni przed przystąpieniem do pakowania instrumentu.
Pamiętaj, że przy każdym kroku będziesz musiał podnosić i przenosić fortepian. Oblicz, ile czasu zajmie Ci bezpieczne przejście z jednego miejsca do drugiego.
Świetnym sposobem na zapakowanie jest opakowanie Piano Box. Ten typ futerału jest zaprojektowany specjalnie do transportu instrumentu. Zawiera cztery elementy, które składają się na pudełko, w tym pokrywę, elementy zawiasów, panele boczne i panele dolne. Pokrywka posiada uchwyty, które można zdjąć, aby ułatwić jej transport, a jednocześnie zapobiegać uszkodzeniom podczas transportu.

O czym powinieneś pomyśleć:

1) Wybierz firmę zajmującą się przenoszeniem fortepianów
Nie ma najlepszej firmy przeprowadzkowej, ale istnieje coś takiego jak doświadczona i wiarygodna. Możesz dowiedzieć się, które firmy zajmujące się przenoszeniem fortepianów mają doświadczenie, szukając ich recenzji w Internecie. Sprawdź firmę zajmującą się transportem fortepianów w Warszawie!

2) Owiń fortepian folią bąbelkową i folią plastikową
Pomoże to zapobiec wgnieceniom i zadrapaniom na cennej rzeczy, a także zmniejszy wszelkie zadrapania, które wystąpiły na samym materiale do pakowania.

3) Usuń wszystkie zwierzęta z domu przed przeprowadzką lub telefonem do firmy przeprowadzkowej przyjaznej zwierzętom
Zwierzęta mogą być niebezpieczne, gdy je przenosisz, więc upewnij się, że Twoje zwierzę jest dobrze traktowane podczas pobytu.

Czego unikać:

1) Przenoszenie go na bok – Ciężko jest zrównoważyć ciężar, więc najlepiej unikać tej metody.
2) Nieużywanie pasków – Paski pomagają zabezpieczyć otwartą pokrywę fortepianu i uniknąć uszkodzenia zawiasu.
3) Przenoszenie bez zdejmowania pokrowca – Pokrowiec ochroni Twój fortepian i Twoje rzeczy przed uszkodzeniem.
4) Owijanie koców wokół fortepianu – Koc może dusić fortepian z powodu braku tlenu lub wytwarzać pleśń, jeśli nie jest odpowiednio owinięty!