Porady

Ranking mikrofalówek

Wśród wielu sprzętów kuchennych, które mogą być uznane za niezbędne w kuchni, mikrofalówka z pewnością należy do urządzeń z grupy małych AGD, które zdecydowanie ułatwiają życie. Potwierdzeniem ich nadzwyczajnej funkcjonalności może być fakt, że są one popularnie stosowane w większości kuchni. Każdy, kto przynajmniej raz miał do czynienia z mikrofalówką może potwierdzić, że jest to wyjątkowo praktyczna pomoc. Czy warto zainwestować w mikrofalówkę? Jakie cechy powinny charakteryzować dobrą mikrofalówkę? Na jakie konkretnie urządzenia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Czy warto kupić mikrofalówkę?

W wielu rodzinach mikrofalówka jest urządzeniem, które jest wykorzystywane praktycznie każdego dnia. Choć większość tego typu urządzeń należy do kompaktowych, kupno mikrofalówki warte jest każdego centymetra powierzchni. Co przemawia za jej zakupem? Przede wszystkim są to niesamowita łatwość obsługi oraz wszechstronne zastosowanie podczas przygotowania posiłków, ich podgrzewania czy rozmrażania. Do czego możemy wykorzystać mikrofalówkę? Przede wszystkim do podgrzewania produktów spożywczych oraz napojów. Zdecydowana większość mikrofalówek posiada również specjalną opcję rozmrażania produktów. Dzięki temu nie będziemy musieli czekać kilku godzin na rozmrożenie produktów – dzięki wykorzystaniu mikrofalówki zajmie nam to raptem kilka chwil. Co więcej, może ona również stanowić bardzo dobre alternatywne rozwiązanie dla gotowania potraw – z jej pomocą w prosty sposób przygotujemy frytki, mięso czy warzywa, i to bez zbędnego dodatku tłuszczu. Bez względu na to, jak wygląda nasza kuchnia, mikrofalówka może przybrać formę osobnego urządzenia lub mikrofalówki do zabudowy, która w bardzo estetyczny sposób będzie wyglądała w eleganckiej kuchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mikrofalówki?

Zakup mikrofalówki to wprawdzie nie jest ogromna inwestycja, jednak kupując nowy sprzęt, warto zadbać o to, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb. Na co więc zwrócić uwagę, kupując nową mikrofalówkę? Przede wszystkim na moc. Im większą mocą charakteryzuje się urządzenie, tym szybciej uda nam się przygotować nasze ulubione potrawy. Większa moc oznacza szybsze rozmrażanie i szybsze podgrzewanie. Przy mocy warto jeszcze zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia. Modele z kategorii A++ oraz A+++ to urządzenia najbardziej oszczędne pod względem poboru energii elektrycznej. Jednak istnieją jeszcze inne niż energooszczędność czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie mikrofalówki. To między innymi sposób sterowania urządzeniem. W przeszłości sprawa była prosta – wszystkie mikrofalówki posiadały pokrętła i były sterowane mechanicznie. Jednak wraz z rozwojem technologii producenci wychodzą z coraz ciekawszymi rozwiązaniami. Obecnie na topie są mikrofalówki wyposażone w elektroniczny panel sterowania, który umożliwia nam wybranie tryb i mocy działania z poziomu kliknięcia palcem.
Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na rozmiar i blokady przed dziećmi. Rozmiar mikrofalówki ma bezpośredni wpływ na to, jak duże naczynia będziemy mogli umieszczać wewnątrz urządzenia. Z jednej strony zadbajmy o to, by rozmiar był odpowiedni, lecz nie za duży, by niepotrzebnie nie zagracać naszej kuchni. Ostatnia kwestia, jaką stanowią zabezpieczenia na wypadek otwarcie drzwiczek urządzenia, jest szczególnie istotna, gdy mamy w domu dzieci. Wiele producentów stawia na system blokad dziecięcych, które można ustawić jednym kliknięciem.

Trzy mikrofalówki, na które zwłaszcza warto zwrócić uwagę

Poniżej przedstawione są przykłady trzech urządzeń, które ustawione w rankingu mikrofalówek szczególnie zwracają uwagę wysokim poziomem wykonania, funkcjonalnością, walorami estetycznymi i niezawyżoną ceną. Dokładniejsze recenzje wszystkich modeli są dostępne na stronie https://burnpc.pl/kategorie/agd/agd-wolnostojace/mikrofalowki/. Warto przyjrzeć się ich opisom i rozważyć, który z nich będzie stanowić idealne dopełnienie naszej kuchni jako najlepsza mikrofalówka. W opiniach wszystkich trzech wybranych modeli dominują głosy bardzo pozytywne.

Samsung ME83M

To idealne urządzenie dla osób, które nie lubią zbyt wielu funkcjonalności i doceniają łatwość obsługi. Mikrofalówka jest prosta w użyciu, a jej moc umożliwia szybkie podgrzewanie i rozmrażanie potraw. Dzięki powłoce Ceramic Inside regularne użytkowanie mikrofalówki nie wpłynie na tworzenie jakichkolwiek zarysowań. Model ten wyposażony jest również w system TDS, który pozwala na dystrybucję ciepła z aż trzech punktów, co wpływa na równomierne podgrzanie każdej potrawy.

Amica AMG20E70GSV

Mikrofalówka marki Amica pozwala nam na szybkie rozmrażanie produktów z mocą zależną od wagi produktu umieszczonego wewnątrz. Co więcej, Amica postawiła na innowacyjny system Child Lock, który nie pozwala na zmianę ustawień urządzenia osobom niepowołanym, szczególnie naszym dzieciakom. Dużą zaletą modelu jest automatyczny dobór programu podgrzewania w zależności od wagi i rodzaju produktu. Dzięki temu już nigdy nie będziemy musieli głowić się nad tym, jaki tryb będzie najlepszy dla naszej potrawy. Co więcej, model mikrofalówki marki Amica to idealny produkt dla miłośników grilla. Funkcja Combigrill pozwala bowiem na podgrzanie potraw dokładnie tak jak z grilla.

Beko MOC20100S

Mikrofalówka Beko to niesamowicie estetycznie wyglądające urządzenie, które doskonale wpasuje się do każdej kuchni, bez względu na jej styl i aranżację. Co więcej, idealnie nada się do małej kuchni dzięki kompaktowym wymiarom. Choć mikrofalówka pomieści aż 20 litrów, jej konstrukcja jest idealna nawet do mikroskopijnych pomieszczeń. Co więcej, model marki Beko to propozycja dla osób, które cenią sobie intuicyjne i proste sterowanie. Dwa pokrętła z powodzeniem umożliwią nam błyskawiczne ustawienie trybu i mocy podgrzewania.