Porady

Jak rozwiązać problem z niedziałającym WiFi w iPhone?

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu nie jest czymś niezwykłym – wręcz przeciwnie to jeden z niezbędnych elementów codziennego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, jeżeli zaczniesz być zaniepokojony, kiedy w najmniej oczekiwanym momencie w Twoim iPhone przestanie działać Wi-Fi. Na szczęście z pomocą poniższego artykuły dowiesz się, jak szybko rozwiązać swój problem i naprawić Wi-Fi w iPhone.

 

Co zrobić kiedy w iPhone nie działa Wi-Fi – ponowne uruchomienie

 

Czasem może się zdarzyć, że najzwyczajniej w świecie zagapisz się i zapomnisz włączyć ikonkę Wi-Fi. Wówczas dobrym pomysłem jest sprawdzenie tego, zanim sięgniesz po bardziej radykalne metody przywrócenia sieci do swojego urządzenia. Jeśli wszystko jest w porządku i urządzenia ma włączony dostęp do Wi-Fi, ale nie działa, spróbuj na sam początek ponownie uruchomić swój telefon. Czasem taka prosta metoda polegająca na jednoczesnym naciśnięciu guzika Home i przycisku Power może naprawić gnębiący Cię problem. By przekonać się, czy wszystko wróciło do normy, po ponownym włączeniu telefonu spróbuj połączyć się z W-Fi.

 

Naprawa Wi-Fi w iPhonie – restart urządzenia

 

Jeżeli powyższa metoda nie poskutkowała, warto byś sprawdził, czy przyczyną braku połączenia z siecią Wi-Fi nie są ustawienia sieci. Jak właściwie je zrestartować? Najpierw uruchom aplikację „ustawienia”, w których znajdziesz ikonkę „ogólne”. Wówczas wchodząc w nią, znajdź przycisk „resetuj” i „resetuj ustawienia sieciowe” wprowadzając hasło urządzenia. Dzięki tym krokom sieć Twojego iPhona zostanie zrestartowana i po ponownym uruchomieniu połączenie Wi-Fi powinno zostać przywrócone.

 

Kiedy w iPhone nie działa Wi-Fi, sprawdź aktualizację

 

Czasami jednym z problemów utrudniających połączenie iPhona z siecią Wi-Fi może być stara aktualizacja. Każdy z użytkowników iPhona wie, że powiadomienia o instalacji bieżących aktualizacji denerwują i nierzadko czynności z nią związane są odkładane na później. Niestety właśnie brak najnowszej aktualizacji może być jedną z przyczyn utrudniających dostęp do Wi-Fi. Warto byś naprawił ten błąd i przywrócił telefon do najnowszej wersji iOS włączając „ustawienia”. Po kliknięciu „ogólnych” pojawi się „aktualizacja oprogramowania” i informacja o pobraniu najnowszej wersji iOS. Kliknij w nią, poczekaj aż system się zaktualizuje i sprawdź, czy przywrócone zostało połączenie W-Fi.

 

Naprawa Wi-Fi w telefonie Apple – przywrócenie do ustawień fabrycznych

 

Jeżeli żadne z powyższych kroków nie przyniosło zamierzonych rezultatów, warto byś spróbował przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. Często ta metoda jest jedyną z opcji skutecznie pomagających w odzyskaniu utraconego połączenia. Istnieje jednak jeden minus tego sposobu – korzystając z niego utracisz wszelkie dane i kontakty, dlatego warto byś przed tym krokiem wykonał kopię zapasową.

 

Jeśli zdecydujesz się na przywrócenie iPhona do ustawień fabrycznych kliknij „ustawienia”, potem w „ogólne”, a następnie na ikonkę „resetuj”. Po naciśnięciu jej dotknij „wymaż całą zawartość i ustawienia”. Po ponownym uruchomieniu telefonu iPhone wraz z siecią Wi-Fi powinien działać prawidłowo.

 

W iPhone nadal nie działa Wi-Fi. Co robić?

 

Co zrobić, gdy w iPhone dalej nie działa Wi-Fi? Niestety, jeżeli nie zadziałała żadna z metod udostępnionych w materiale, by przywrócić funkcjonowanie sieci Wi-Fi w swoim telefonie, powinieneś oddać sprzęt do specjalnego punktu Apple. Serwisanci w takowych działalnościach są specjalnie przeszkoleni do obsługi, konfiguracji i naprawy urządzeń firmy Apple. Np. w http://www.czasnazdolnyslask.pl/ dostaniesz pewność szybkiej i efektywnej diagnozy oraz ekspresowego, skutecznego rozwiązania Twojego problemu. W owym
serwisie Apple cennik
jest niezwykle atrakcyjny i konkurencyjny. Ponadto korzystając z usług  serwis24.org otrzymasz aż trzymiesięczną gwarancję na naprawy, która jest potwierdzeniem najwyższej skuteczności, wysokich standardów i ogromu wiedzy, jaką posługują się specjaliści z serwis24.org.