szafa
Porady

Wszystko co powinieneś wiedzieć o szafach na wymiar

Dzisiaj coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby wyposażenie naszego domu było jak najbardziej funkcjonalne. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wykonanie szafy na wymiar w Krakowie – specjalistów z tego zakresu zdecydowanie nie brakuje! Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie i jakie mamy opcje? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Dlaczego warto zlecić wykonanie szafy na wymiar w Krakowie?

O tym, że gotowe meble z salonu okazują się często niepraktyczne, wiedzą wszyscy właściciele małych mieszkań. Na niewielkim metrażu trudno znaleźć rozwiązania, które byłyby zarazem funkcjonalne, jak i trafiające w nasze gusta. Problem ten dotyczy jednak każdego, kto pragnie urządzić swoje wnętrza w sposób przemyślany tak, by ułatwiały codzienne czynności, sprzyjały utrzymaniu porządku i schludnego wyglądu. Szafa na wymiar w Krakowie, wykonana przez specjalizującą się w tym zakresie firmę, to wyrób w pełni dopasowany do naszych potrzeb. Mowa tu nie tylko o wymiarach, ale również o estetyce frontów czy układzie półek i szuflad. Z tego powodu jest to chętnie wybierane rozwiązanie niezależnie od metrażu czy przeznaczenia pomieszczenia.

Rodzaje szafy na wymiar w Krakowie

W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na klasyczną szafę na wymiar w Krakowie z otwieranymi drzwiami bądź też model przesuwny. Pierwszy wariant zajmuje więcej miejsca, jako że otwarte drzwi mogą blokować przejście, jednak ich otwieranie jest zawsze bezproblemowe. Pod tym względem model przesuwny może budzić niekiedy frustrację, ponieważ drzwi mogą się zacinać. Jeśli jednak postawimy na profesjonalne wykonanie szafy na wymiar w Krakowie z zastosowaniem wysokiej jakości systemu i materiałów, nie powinniśmy napotkać tego problemu zbyt często. Co więcej, szafy przesuwne doskonale sprawdzają się na małych metrażach, a także w pomieszczeniach o nietypowych wymiarach – z powodzeniem możemy je zastosować na przykład w przypadku skośnego dachu. Mamy ponadto większą dowolność w zakresie miejsca ich umieszczenia w pokoju. Możemy ją postawić nawet przy drzwiach wejściowych.

Na co zwrócić uwagę decydując się na szafę na wymiar w Krakowie?

Zlecając wykonanie szafy na wymiar w Krakowie nie musimy przejmować się pomiarami – zajmą się tym specjaliści, którzy doradzą nam również co do rozwiązań technicznych. Tym, co warto jednak przemyśleć przed zleceniem usługi, jest układ półek i szuflad. Jego rozplanowanie należy zacząć od przemyślenia, co będzie przechowywane w danym meblu i w jaki sposób najlepiej jest zorganizować te rzeczy. W tym celu dobrze jest podzielić szafę na kilka stref. Dzięki temu mebel okaże się w wysokim stopniu funkcjonalny. Zamawiając szafę na wymiar w Krakowie należy również przemyśleć kwestię wyglądu frontów. Warto zapytać wykonawców o możliwość dopasowania ich koloru i faktury do podłogi lub do już posiadanych mebli. Co więcej, możemy uczynić naszą szafę jeszcze bardziej funkcjonalną, pokrywając ją lustrem. Fachowcy odpowiedzialni za tworzenie szaf na wymiar w Krakowie zawsze staną na wysokości zadania!