rzęsy
Porady

Na czym polega zabieg laminacji rzęs?

Usługi kosmetyczne, typu laminacja rzęs, stają się coraz bardziej popularnie wśród kobiet, które chcą dbać o swoją cerę. Laminowanie rzęs to nic innego, jak kreatynowy ich lifting. Proces polega na odżywieniu, podkręceniu i przyciemnieniu rzęs. Efekty są bardzo zadowalające i naturalne. Oko nabiera wyrazistości i kształtu. Na czym polega zabieg, ile się utrzymuje i gdzie wybrać się na laminacje rzęs w Kielcach?

Jak odbywa się zabieg?

Zabieg ten jest przede wszystkim dedykowany kobietom, które mają cienkie i proste rzęsy. Nie chcąc ich przedłużać, warto postawić na laminację. Zapewni ona delikatne uniesienie, pogrubienie i podkręcenie włosków otaczających oko. Przyciemni je lekko i nie pozostawi uczucia ciężkości.

 

Sam zabieg odbywa się w czterech etapach. Pierwszy polega na przygotowaniu rzęs klientki. Są one odtłuszczane i zabezpiecza się dolne rzęsy za pomocą płatka. W drugim etapie nakłada się odżywiający preparat. Przy użyciu silikonowego wałeczka górne rzęsy są nakręcane i pokrywane odpowiednim preparatem, który wzmacnia włosy i pogrubia je. Dzięki temu wydają się optycznie gęstsze. Trzecia część zabiegu wiąże się z farbowaniem. Po zaschnięciu substancji nałożonej w trzecim kroku stosuje się odpowiednią farbę do rzęs (najczęściej w kolorze brązowym bądź czarnym). Ostatni etap to utrwalenie. Aplikowana jest keratyna, która utrwala wszystkie preparaty. Każdy z etapów zajmuje około kwadrans, dlatego całość trwa od 1 do 1,5 godziny. Najważniejszą rzeczą w procesie laminacji rzęs jest, to by wszystkie nałożone substancje miały czas do pełnego wyschnięcia.

Jak dbać o laminowane rzęsy i ile czasu utrzymuje się efekt?

Aby zachować efekt laminowanych rzęs jak najdłużej, nie trzeba stosować się do jakichś konkretnych zaleceń. Jedyną istotną kwestią jest to, by nie moczyć rzęs przez całą dobę po zabiegu. Początkowo rzęsy mogą wydawać się posklejane i szorstkie, jednak to mija i już po blisko 24 godzinach stają się piękne, uniesione i optycznie gęste. Warto jednak pamiętać, że efekt nie będzie aż tak mocny jak po przedłużaniu. Chcąc lekko poprawić swoje rzęsy usługa ta zdecydowanie się sprawdzi.

 

Efekt po zabiegu utrzymuje się zwyczajowo od jednego miesiąca do dwóch. Zależy to od indywidualnych predyspozycji organizmu. Na laminowane rzęsy można nakładać makijaż i płyny do demakijażu. Można również pływać w basenie, kąpać się w morzu i chodzić na plażę. Nie ma żadnych przeciwwskazań. W większości przypadków nie występują także żadne negatywne skutki pozabiegowe. Uczulenia pojawiają się tylko w skrajnych przypadkach, zatem jest to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny.

Laminacja rzęs w Kielcach

W Kielcach znajduje się wiele salonów kosmetycznych. Warto sprawdzić opinie i dopytać znajome kobiety. Różnica może być przede wszystkim w cenie usługi, jednak najważniejsze, że sama laminacja rzęs w Kielcach jest dostępna.  Wszystkie chętne osoby z pewnością znajdą salon odpowiedni do swoich potrzeb. Zastanawiając się nad skorzystaniem z takich usług warto pamiętać, że jest to usługa bezinwazyjna i odpowiednia na pierwsze poprawki związane z rzęsami.