Porady

TeamViewer – co to za program?

Program TeamViewer to zastrzeżony pakiet oprogramowania komputerowego do zdalnego sterowania, udostępniania pulpitu, spotkań online, konferencji internetowych i przesyłania plików między komputerami. TeamViewer może być używany bezpłatnie przez użytkowników niekomercyjnych, a dostępne są wersje Business, Premium i Corporate. Oprogramowanie umożliwia udostępnianie pulpitu innym osobom w czasie rzeczywistym lub przeglądanie ich pulpitu. Możesz także udostępniać im pliki lub przesyłać pliki z ich komputerów na swój. Program działa po obu stronach – hosta i klienta – jednocześnie. Możesz także utworzyć listę komputerów, z którymi często się łączysz i zapisać informacje logowania, aby móc szybko łączyć się bez konieczności ich wpisywania za każdym razem.

Aby połączyć się z innym komputerem, wystarczy uruchomić TeamViewer na obu komputerach. Przy pierwszym uruchomieniu na obu komputerach generowane są automatyczne identyfikatory partnerów. Wystarczy wprowadzić identyfikator partnera do TeamViewer, a połączenie zostanie nawiązane natychmiast. Oprogramowanie TeamViewer zostało pobrane ponad 1 miliard razy od 2005 roku.

Funkcje TeamViewer

Aplikacja wykorzystuje technologię połączenia peer-to-peer, co oznacza, że dane są przesyłane bezpośrednio między dwoma komputerami bez przechodzenia przez serwery firm trzecich. Rozwiązania programowe TeamViewer umożliwiają zdalne sterowanie komputerami. Jest to przydatne do rozwiązywania problemów na komputerze znajomego, uzyskiwania dostępu do komputera biurowego z domu lub zapewniania pomocy technicznej. Oprócz tego program ma szereg innych funkcji, które obejmują:

Zdalne drukowanie: Zdalne drukowanie umożliwia drukowanie dokumentów z lokalnej drukarki na komputerach w zdalnych lokalizacjach. Może to być przydatne, jeśli chcesz wydrukować dokument z komputera znajomego lub nawet wydrukować zdjęcie z laptopa podczas wakacji.

Dostęp do urządzeń mobilnych: TeamViewer jest dostarczany z aplikacjami mobilnymi na urządzenia z systemem Android i iOS (iPad i iPhone). Te aplikacje umożliwiają zdalny dostęp do pulpitu dowolnego komputera z uruchomionym programem TeamViewer z połączeniem internetowym.

Dostęp wieloplatformowy: Chociaż TeamViewer został zaprojektowany głównie jako aplikacja Windows, jest również dostępny dla systemów operacyjnych Mac OS X, Linux, Chrome OS, Android, Windows RT, Windows Phone 8 i BlackBerry. Działa nawet na Raspberry Pi.

Bezpieczeństwo związane z korzystania TeamViewer

Teamviewer co to jest i czy mamy bezpieczeństwo korzystania z tego typu programów? TeamViewer jest bezpieczny w użyciu zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Komunikacja między komputerami a serwerami TeamViewer jest zawsze szyfrowana za pomocą AES (256 bitów), co jest uważane za jedną z najlepszych obecnie dostępnych metod szyfrowania. Oprogramowanie posiada certyfikat niezależnego instytutu testowego AV-TEST, który ocenił TeamViewer pod kątem jego bezpieczeństwa i wydajności.

Dla kogo jest program TeamViewer?

Co to TeamViewer? Jest to oprogramowanie do wirtualnego pulpitu (lub „oprogramowanie do zdalnego sterowania”), które umożliwia dostęp do komputera lub dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu z dowolnego miejsca na świecie. Od freelancerów po duże korporacje, TeamViewer jest używany przez ponad 200 milionów ludzi w ponad 190 krajach. Jest to dobry wybór dla użytkowników domowych i małych firm, którzy mogą używać tego programu do monitorowania swoich komputerów w domu lub w podróży.

Aby skorzystać z bezpłatnej licencji niekomercyjnej, musisz potwierdzić, że będziesz używać TeamViewer wyłącznie do osobistych, niekomercyjnych celów. Darmowa wersja ma ograniczone funkcje, podczas gdy wersje płatne obejmują (między innymi) przesyłanie plików, obsługę wielu monitorów i zdalne drukowanie. Ponadto TeamViewer obejmuje obsługę dostępu VPN i możliwość tworzenia niestandardowej prezentacji online na potrzeby demonstracji produktów lub celów sprzedażowych. Do użytku komercyjnego wymagana jest płatna licencja.