Medycyna

Gdzie zrobić botox w Warszawie?

Młoda, jędrna skóra to coś, o czym marzy niemalże każdy. Niestety z wiekiem włókna kolagenowe i elastynowe ulegają rozpadowi, przez co tracimy napięcie naskórka i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Część bruzd pojawia się ze względu na nadaktywność mięśni, a temu można bardzo łatwo zaradzić, stosując botox.

Czym jest botox i jak działa na naszą skórę?

Botox to toksyna botulinowa, która wstrzykiwana jest w naskórek, aby rozluźnić napięte mięśnie. Zmarszczki ma każdy, często nawet w bardzo młodym wieku, zwłaszcza jeśli mamy bogatą mimikę twarzy. Spięte mięśnie powodują powstawanie między innymi lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych na czole, bruzd dookoła ust czy też kurzych łapek. Dzięki zastosowaniu botoksu cała skóra się rozluźnia, a zmarszczki naturalnie się wygładzają.

Botox w celach zdrowotnych

O botoxie mówi się wiele, zazwyczaj w kontekście wygładzania zmarszczek, jednak nie jest to jedyne jego zadanie. Często użycie botoxu jest wskazane z medycznego punktu widzenia. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej stosuje się w stosunku do pacjentów borykających się z bruksizmem. Bruksizm to nawyk mocnego zaciskania szczęki i zgrzytania zębami, a wynika z nadmiernego napięcia mięśni żwaczy. Podanie botoxu pozwala na zredukowanie dolegliwości, a przy okazji pozytywnie wpływa na owal twarzy, która staje się smuklejsza.

Botox jest powszechnie stosowany w leczeniu przewlekłych bólów głowy, które powodowane są zbyt dużym napięciem mięśni znajdujących się w obrębie czoła i skroni. Co więcej, wiele osób korzysta z botoxu, aby leczyć nadpotliwość.

Jak długo utrzymują się efekty po wstrzyknięciu botoxu?

Procedura z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie jest czymś nieprzyjemnym dla pacjenta. Sam zabieg trwa stosunkowo krótko, zazwyczaj około 15-30 minut. Niewielkie efekty widzimy od razu, jednak dopiero po 2 tygodniach możemy faktycznie ocenić, jak botox wpłynął na wygląd naszej twarzy. Niestety nie jest to zabieg, który daje stałe efekty. Procedurę należy powtarzać, jednak wiele zależy od indywidualnych cech pacjenta oraz miejsca, w które botox został podany. Co więcej, im częściej mamy wstrzykiwany botoks, tym rzadziej musimy wracać do gabinetu kosmetycznego, ponieważ mięśnie „odzwyczajają się” od nadmiernego napięcia.

Czy botox może nam zaszkodzić?

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej musi być wykonany przez profesjonalistę, ponieważ jeśli substancja zostanie podana nieprawidłowo lub w zbyt dużej ilości, wówczas może dojść do bardzo dużego osłabienia mięśni, co poskutkować może np. opadającą powieką czy bólami głowy. Ogólnie rzecz ujmując, zadaniem botoxu nie jest całkowite paraliżowanie mięśni, tylko zredukowanie napięcia.

W jakim wieku można wykonać botox?

Zmarszczki mogą być naprawdę dużym kompleksem, zwłaszcza gdy pojawiają się w młodym wieku. Tak naprawdę to od nas zależy, kiedy zdecydujemy się na wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Jednak warto pamiętać, że z niczym nie należy przesadzać i zawsze należy sięgać po radę profesjonalisty, ponieważ to on najlepiej potrafi ocenić, czy nasza skóra potrzebuje botoxu.

Gdzie wykonać botox?

Znalezienie odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegu to klucz do sukcesu. Wygląd naszej skóry nie zależy wyłącznie od jakości preparatu, ale także od sposobu jego podania. Zawsze należy poszukiwać osób, które są uprawnione do przeprowadzania tego typu zabiegów, nie powinniśmy kierować się tutaj jak najniższą ceną.

Botox Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy mnóstwo klinik i gabinetów, które oferują nam wykonanie botoxu. Najlepiej jest zrobić dokładny research, zapoznać się nie tylko z ofertami i cenami, ale również opiniami innych klientów. Warto sprawdzić stronę kliniki medycyny estetycznej Forever Young. W tym miejscu znajdziemy mnóstwo szczegółowych informacji na temat zabiegu, dowiemy się o przeciwwskazaniach i możliwych skutkach ubocznych, a także przeczytamy o zaleceniach pozabiegowych. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy faktycznie potrzebujemy botoxu, to najlepszym rozwiązaniem jest pójście na konsultacje i wysłuchanie zaleceń specjalisty.