Porady

Zalety kupna domu z rynku wtórnego

Zakup własnego domu to marzenie każdego z nas, jednak samo w sobie stanowi ogromne wyzwanie czasowe, logistyczne i przede wszystkim finansowe. Choć bardzo popularna jest dziś budowa domu od podstaw, klienci coraz chętniej kupują także domy z rynku wtórnego. Zalet takiego rozwiązania jest naprawdę wiele. Poznajmy najważniejsze z nich.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wybudowanie domu od podstaw wiąże się z koniecznością poświęcenia temu znacznej ilości czasu i dużego nakładu pracy. Przede wszystkim trzeba posiadać działkę, na której można wybudować dom. Problem z zakupem ziemi dobrej jakości pojawił się już kilka lat temu i nie wydaje się, żeby sytuacja w najbliższym czasie miała się poprawić. Atrakcyjnie położone tereny są już dawno zajęte, pozostaje więc ziemia na uboczu miast bądź w zdecydowanie mniejszych miejscowościach, co często rodzi problemy ze znalezieniem miejsca z odpowiednią dla nas infrastrukturą. Tymczasem kupując dom z rynku wtórnego, możemy wybierać taką lokalizację, która jest dla nas najkorzystniejsza. Dodatkowo domy na sprzedaż z rynku wtórnego charakteryzuje fakt, iż często są one gotowe do zamieszkania niezwłocznie po sfinalizowaniu transakcji. Kupując dom z rynku pierwotnego od dewelopera, zwykle musimy czekać, aż takowy zostanie wybudowany, nie mówiąc już o czasie, jaki pochłonie budowa domu we własnym zakresie. Oczywiście każdy właściciel domu chce go urządzić zgodnie ze swoimi preferencjami, dlatego też po zakupie domu z rynku wtórnego może okazać się konieczny mniejszy bądź większy remont, jednak sam stan techniczny budynku pozwala na zamieszkanie w nim. Wymieniając zalety domu z rynku wtórnego, nie można zapomnieć o ich cenie, która zwykle jest znacznie korzystniejsza, niż ma to miejsce w przypadku domów na rynku pierwotnym. Nawet doliczając koszty remontu, zwykle kupując dom na rynku wtórnym, możemy wiele zaoszczędzić. Ceny takich domów są bardzo zróżnicowane i zależą głównie od lokalizacji, wielkości domu czy jego stanu technicznego. Kwota często podlega negocjacjom, dzięki czemu można uzyskać jeszcze lepsze warunki. Kupując dom na rynku pierwotnym, zazwyczaj nie mamy możliwości negocjowania ceny. 

Możliwości domu z rynku wtórnego

Dom z rynku wtórnego ma w sobie ogromny potencjał. Sam fakt obecnego zaaranżowania pomieszczeń nie obliguje nowego właściciela do utrzymania domu w dotychczasowym stanie. Równie dobrze można przecież postawić na całkowitą odmianę wnętrz, dodatkowo na przykład ocieplając go bądź zmieniając elewację. Dom kupiony na rynku wtórnym przypomina nieco pod tym względem plastyczną masę, z której artysta sam może stworzyć coś według własnego zamysłu i planu. W tym celu można nawiązać współpracę z architektem czy też architektem wnętrz, który specjalizuje się w nadawaniu budynkom drugiego życia. Domy z rynku wtórnego zwykle mają swój własny, niepowtarzalny charakter. W przeciwieństwie do domów kupowanych od dewelopera, które zwykle wyglądają tak samo, tutaj mamy możliwość wyboru domu, który skradnie nasze serce już po pierwszym rzucie oka. Co więcej, oferta domów na sprzedaż z rynku wtórnego jest naprawdę szeroka, dlatego z pewnością znajdziesz idealny dom dla siebie i swojej rodziny. W poszukiwaniu domu dobrze jest zapoznać się z ofertą dostępną na stronie polskienieruchomosci.net. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji domów wraz ze szczegółowym ich opisem, zdjęciami oraz proponowaną ceną. Dodatkowo każdy klient zyskuje pomoc agenta nieruchomości, który dokładnie przedstawi mu interesującą go ofertę wraz z umówieniem się na spotkanie i wspólne obejrzenie domu. Poszukując domu na rynku wtórnym dobrze zaufać sprawdzonym ofertom, które pozwolą nam cieszyć nowym lokum, a nie przykrymi niespodziankami, jakie zastalibyśmy już po wprowadzeniu się do własnego domu. Szereg interesujących propozycji sprawi, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie idealną dla siebie nieruchomość pochodzącą z rynku wtórnego i przekona się, że takie domy również mają ogromny potencjał.